Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Andrzej Sapkowski


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Andrzej Sapkowski - životopis

Andrzej Sapkowski
[21.6.1948]
Andrzej Sapkowski - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Andrzej Sapkowski je považován za jednoho z nejlepších slovanských autorů fantasy. Narodil se roku 1948 v polské Lodži.

Sapkowski projevil značné nadání na jazyky, a tak po studiu ekonomiky na vysoké škole pracoval v oblasti zahraničního obchodu. Svou první povídku Zaklínač publikoval roku 1986 v polském časopise Fantastyka a již o dva roky později byl jedním z nejoblíbenějších spisovatelů fantasy v Polsku. Sapkowského nejznámějším dílem jsou povídky a pětidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri. Tato část jeho díla byla i zfilmována.

Kromě knih píše Sapkowski i povídky, recenze, komentáře a fejetony, zejména pak do polských fantasy časopisů Fantastika a Magie a Meč (v orig. Magia i miecz). Mezi Sapkowského nejnovější díla patří „sága o Reinmarovi z Bělavy“, třídílná historická fantasy, která se odehrává v období husitských válek především ve Slezsku a Čechách.

Andrzej Sapkowski je držitelem řady literárních cen, např. ceny Akademie science fiction, fantasy a horroru (3x), ceny Ikaros časopisu Ikarie (3x), cena čs. fandomu LUDVÍK, ceny za překlady aj.

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist