<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

William Shakespeare

ANTONIUS A KLEOPATRA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Forma

Divadelní tragedie až romance psána klasickou formou scénáře, takže obsahuje jednotlivé repliky postav. V díle jednoznačně převažuje klasická próza, ale občas se objevuje i poezie.

Kompozice

Hra je rozdělena na dějství, z nichž každé se odehrává jinde.

Jazyk

Dílo je vcelku čtivé. Setkáváme se tu většinou jen s přímou řečí.

Postavy

Hra se odehrává ve starověkém Egyptě. Hlavní postavy jsou tu Antonius, Ceasar a Lipidus - triumvirové, Kleopatra - egyptská královna. Octavia - sestra Ceasara a manželka Antonia.

Děj

Příběh je o lásce mezi Egyptskou královnou Kleopatrou a Antoniem. Tihle dva se milují, ale Antonius si musí z politických důvodů vzít Octavii. Protože Antonius Kleopatru miluje, tak za ní jezdí. Jakmile Ceasar zjistí, že Antonius jeho sestru podvádí, rozpoutá s Egyptem válku. Jelikož Ceasar na ně použije lsti, myslí si Antonius, že se Kleopatra přidala na stranu Ceasara. Antonius ji za to nenávidí. Kleopatra se nechá zavřít do hrobky a po sluhovi vzkazuje Antoniovi, že je mrtvá. Chce totiž vědět, jak bude Antonius reagovat. Antonio si žalem zabodne do sebe meč. Nezemřel okamžitě, a tak ho ještě stihli donést za Kleopatrou, aby se mohli rozloučit. Ceasar pak zajal Kleopatru a ta se nechala uštknou dvěma hady. Nechtěla už dál být na světě bez Antonia. A už vůbec ne v zajetí Ceasara.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist