<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

William Shakespeare

MNOHO POVYKU PRO NIC
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

V I. části příběhu přijíždí Don Pedro (král Aragonu) se svou družinou (Claudio, Benedick, Don John) z úspěšné bitvy do Messiny kde je guvernérem Leonato. Leonato ho vřele přivítá a poskytne mu i jeho mužům pobyt a odpočinek v Messině. Pravá ruka Dona Pedra Claudio se však zamiluje do Leonatovy dcery Héró. Netrvá dlouho a začne se chystat svatba. Avšak zatrpklý bratr Dona Pedra – Don John, který s libostí jeho vlastní, kazí co se dá, se ze zlomyslnosti pokusí svatbu překazit. Vše zařídí tak, aby si Claudio myslel, že ho Héró před svatbou podvádí.

V II. a III. části se odehrává příběh Leonatovy neteře Beatrice a muže ze skupiny Dona Pedra – Benedicka. Oba si tropí blázny ze svatebčanů a opovrhují láskou avšak do té doby než na ně Don Pedro s Leonatem a Claudiem vymyslí malou lest. V důsledku této lsti se do sebe Benedick a Beatrice zamilují a plní tak její účel.

Ve IV. Části se potom koná svatba, kde Claudio pře oltářem Héró veřejně zahanbí přesvědčen, že ho ještě den před svatbou podváděla. Všichni včetně Leonata (otce Héró) tomu uvěří a Leonato dokonce svou nevinnou dceru zavrhne. Jediní kdo věří v nevinu Héró jsou Beatrice s Benedickem. A tak se svatba samozřejmě ruší – přesně tak jak si to naplánoval zlomyslný Don John.

V V. části dochází k dopadení kumpánů Dona Johna díky jejichž doznání vyjde pravda najevo a prokáže se nevinna Héró. Všechny zalije stud, že Héró nevěřili a nechali se tak lehce oklamat – hlavně Leonata a Claudia. Ale vše nakonec dobře dopadne a samozřejmě se koná dvojnásobná svatba Claudia s Héró a Benedicka s Bearticí.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist