<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

William Shakespeare

VESELÉ PANIČKY WINSDORSKÉ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Recenze

Rytíř John Falstaff se jako starý proutník snaží o paní Pageovou a paní Fordovou. Obě měšťanské dámy se proto dohodnou na pomstě, aby ztrestaly záletníka Falstaffa i žárlivého manžela paní Fordové, protože na Page je na rozdíl od něj rozumný.

Tak panička spolu se svou dobrou kamarádkou a za pomoci paní Kvikové namluví Falstaffovi, jak ho miluje, a pak jej při první schůzce schovají před manželem do smrdutého prádla a koš hodí i s rytířem do řeky. A ten hloupý donjuan se ještě před panem Fordem chlubí, jaké má u jeho paní úspěchy, protože se mu nepředstavil jménem. Při druhém pokusu je zesměšněn, protože se při příchodu pána musí převléci za starou babu a je holí vyhnán ze dveří. Třetím setkáním vrcholí celá hra.

Dochází k osvětlení záměrů manželům, absolutní zesměšnění Falstaffa a hlavně vrchol vedlejší linie, kdy se matka a otec Pageovi domluvili s různými nápadníky (Francouz Gaius a irský kněz Evans - oba neumí pořádně anglicky, tudíž je každé jejich slovo perla). Oběma slíbí, že při posledním výstupu, kdy se jejich dcera s ostatními převlečou za víly, jí podle oblečení poznají a unesou si jí k oltáři. Jaké je překvapení, když při obřadu najdou pod šlojíři chlapce. Anna si totiž mezitím utekla s mladíkem Fentonem.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist