<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Robert Silverberg

HRAD LORDA VALENTINA
ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Přitiskl své rty na její, otřásla se a přitiskla ho k sobě ještě úžeji. Jeho oči si zvykly na tmu, viděl ji teď jasněji, její malou tvář, jasné oči, lesklé tmavé vlasy. Nozdry měla široké a čekala. Na okamžik se stáhnul, obával se, že bude nutné se s ní nějak dohodnout, ale pak podobné obavy zavrhl, byla přece noc slavnosti, chtěl ji a ona jeho. Vsunul své ruce pod její štíhlé tělo, cítil její útlou hruď a musel si vzpomenout na to, jak ji viděl nahou - neměla na sobě mnoho masa jen na stehnech a zadečku. Byla nabitá energií. Za chvíli byli oba nazí, viděl, že se třese, ne však zimou, zdálo se, že ji uchvátilo něco podivného, skoro hrůzného. Hladil jí paže, tvář, svalnatá ramena, malé tvrdé prsy, hluboce vydechla a přitáhla ho k sobě.

Jejich těla se pohybovala v klidném rytmu, jako by se milovali celé měsíce a jako by na sebe byli zvyklí. Její štíhlé a silné nohy sevřely jeho pas, převalili se, pak ještě a ještě, až byli najednou na břehu potoka a ucítili na zpocené kůži jemné kapičky rozprášené vody. Přestali, zasmáli se, a pak se zase převalovali na druhou stranu, zastavili se až u šedozelených keřů.

"Teď," zakřičela Carabella, slyšel, jak naříká a sténá, a pak se mu do těla zaryly její prsty a její tělo vypjala křeč, také on se plně poddal síle, která byla v jeho těle.

Pak ležel, oddychuje a napolo omámený v její náruči a poslouchal, jak mu buší jeho vlastní srdce.

"Vyspíme se zde," zašeptala Carabella, "dnes v noci nás nebude nikdo obtěžovat." Byla uvolněná, hravá jako koťátko.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist