<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Johannes M. Simmel

MOJE MATKA SE TO NIKDY NESMÍ DOZVĚDĚT!
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Recenze

Desetiletý Martin Zóner z Vídně má nemocnou maminku, o kterou se musí starat, protože otec pracuje a nemá na ni čas. Celé dny pečuje o matku, a tak mu nezbývá čas ani na školu, což se projeví na jeho vysvědčení. Martin totiž propadne. Má strach, aby se kvůli němu maminka nerozčílila a nepřitížila si, a tak se rozhodne utéct z domova. Napsal otci dopis, aby o něj neměli strach, že jakmile vydělá nějaké peníze, vrátí se domů. Jeho rodiče jsou jeho útěkem šokováni. Věděli, že mu na školu nezbývá čas, a nikdy by ho nebyli za špatné vysvědčení pokárali. Když jde Martin načerno do kina, seznámí se tam se záhadným panem Hermanem. Ten mu slíbí práci s vysokým výdělkem. I když Martina doma učili, že nemá věřit cizím lidem, přijme Hermanovu nabídku a považuje ho za přítele. Herman ho zaveze daleko od Vídně do vily pana Grúndera. Tam mu Herman vysvětlí, že panu Grúnderovi někdo ukradl důležitou smlouvu a Martin jim má pomoci získat ji zpět. Martin jim uvěří a chce jim pomoci. Pomůže Hermanovým mužům do domu, ve kterém je údajná smlouva uzamčena , ale ti ho svážou a nechají ho ve vykradeném domě. Naštěstí malá Elfi, Grúnderova sousedka, věděla, co se chystá a zavolala policii. Policisté zatkli Hermana i Grúndera a Martina vrátila šťastným rodičům.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist