<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Johannes M. Simmel

TAJNÝ CHLÉB
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

    1    

 

Stručný děj

Poválečná Vídeň roku 1945. Jakub Steiner přišel ve válce o svou rodinu i dům a bezvýchodná životní situace ho dohání až k rozhodnutí spáchat sebevraždu. Jeho úmysl naštěstí překazí náhodné setkání se starou osamělou Magdalenou Huberovou, vyučenou zednicí, a jejich podobné osudy je zavedou pod střechu nemajetného, ale pohostinného a dobrosrdečného pana Mamouliana, kde začnou všichni tři společně znovu žít. Pan Mamoulian byl dříve velmi bohatý člověk, ale štěstí se k němu otočilo zády a přišel o všechno. O dům, majetek, přátele. Vrtkavé štěstí jim dlouho nastavuje svou odvrácenou tvář, ale poté co Jakub potká půvabnou Josefínu a její malou dcerku, budoucnost se mu rázem jeví v jiném světle. Přátelé Mamoulian, paní Magdalena a Jakub Steiner chtějí obnovit dům, aby mohli společně bydlet. K tomu jim dopomáhá majitek stavební firmy Tobiáš Lobgesang, který jim poskytuje materiál na stavbu a u kterého je zaměstnaná paní Magdalena. Postupem času se k Mamoulianovi vrací jeho dobrý přítel, kterému překládal knížku, dostává spoustu peněz a vidí život v jiném světle. Příběh končí štěstím všech lidí: Lobgesang se vrací ke své ženě, která se změní z pyšné ženy na milující manželku, paní Magdaleně se vrací z vojny syn, pan Mamoulian zůstává se svým přítelem Čipurianem a nakonec i Jakub Steiner nalézá své štěstí po boku krásné Josefíny a její dcery Ruth, která jde do školy a chce s nimi prožít zbytek života.

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist