Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Jan Skácel


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Jan Skácel - životopis

Jan Skácel
[7.2.1922-7.11.1989]
Jan Skácel - fotografie
[1] [2] [3]

Básník, prozaik, novinář, ale také uvaděč v kině, betonář, opravář traktorů. Autor, který se nikdy nevzdal hledání krásy a vznešenosti v obyčejném lidském životě. Jeho básně jsou charakteristické svou originální metaforou a úsporným zachycením atmosféry okamžiku.

Narodil se 7. února 1922. Literárně debutoval již roku 1938, ale za války byl nasazen v Rakousku, a po roce 1945 studoval na brněnské filozofické fakultě. Začal se věnovat poezii i publicistice, psal též pro rozhlas. Vydal například sbírky Smuténka, Kolik příležitostí má růže, nebo Hodina mezi psem a vlkem.

Po nástupu normalizace směl vydávat jenom samizdatově, jeho knihy nesměly do roku 1981 oficiálně vycházet. Jeho fejetony, býsnické sbírky i básně pro děti se tak šířily v opisech nebo byly vydávány v zahraničí. V osmdesátých létech též spolupracoval s divadlem.

Jan Skácel se pádu komunismu nedožil, zemřel 7. listopadu 1989.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist