Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

Wilbur Smith


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Wilbur Addison Smith - životopis

Wilbur Addison Smith
[9.1.1933-13.11.2021]
Wilbur Addison Smith - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Narodil se britským rodičům roku 1933 v Severní Rhodesii (od roku 1964 Zambie). Po studiích, kterými prošel v dnešní Jihoafrické republice, se usadil s rodinou na jihovýchodním úpatí majestátní Stolové hory v rezidenci ve čtvrti Constantina v Kapském Městě. Stal se světoznámým spisovatelem, který se ve své tvorbě věnuje Africe. Proslavil se hned prvním románem roku 1964 Na život a na smrt. Tímto titulem začíná rozsáhlá sága rodiny Courtneyů, do níž postupně přibyly další díly.

Wilbur Smith, autor pěti desítek čtivých a napínavých románů, opřených o historická fakta a další africké reálie, je byl činným tvůrcem až do své smrti. Jeho knih se prodalo po celém světě přes 140 miliónů výtisků. Se svou třetí ženou Daniele Thomasovou, mimo jiné také nadanou autorkou, která mu po tři desetiletí byla nápomocna při výzkumu a sběru materiálu pro jeho tvorbu, vychoval dva syny a dceru. V posledních letech žil střídavě v Londýně, ve Švýcarsku, na Maltě a v Jihoafrické republice, kde také (v Kapském městě) koncem roku 2021 zemřel.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist