<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Ludvík Souček

CESTA SLEPÝCH PTÁKŮ III.
Sluneční jezero
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Poslední část trilogie (Cesta slepých ptáků, Runa Rider a Sluneční jezero) pojednává o cestě čtveřice kosmonautů na Mars. Celé dobrodružství začalo tím, že paní Alena, manželka Dr. Kameníka, jako jedna z nejlepších fotografek v ústavu zkoumajícím Mars, vyfotila podivný znak na Marsu - runu "Rider", která byla znakem jednoho z dávných Vikingů, žijících v blízkosti tajemné jeskyně, ve které bylo objeveno mnoho znaků mimozemské aktivity.

Chvíli po tomto objevu je vypravena raketa Doder na palubě se čtyřmi osobami, jsou to:

Dr. Kameník, Ivan Maximič, Fred Sinton, Mac McLaughinem. Bez jakýchkoli komplikací se dostanou na povrch Marsu, kde se vydají na průzkum a zjistí, že přistáli v podivném lese a jelikož jim dojde kyslík, vrátí se zpět. Druhý a třetí den na Marsu si pouze prohlížejí okolí přistání a cvičí svaly, ochablé po tříměsíční cestě. Čtvrtý den se vydají na dlouhou cestu. Po pár hodinách naleznou několik rostlin, které, jak později zjistí, byly zmutovanými odrůdami brambor a ječmene. Cestou naleznou i pár budov, které slouží k výrobě kyslíku. Ke konci dne dojdou k velké řece, kterou nevědí, jak přejít a proto se zabydlí ve "výrobně kyslíku". Další den najdou u řeky lodičku a tok přejedou. Na druhé straně je čeká velké překvapení, když potkají naprosto nahého a zarostlého pozemšťana, kterému v noci pomůžou v boji s okolní "zvěří" a slepými ptáky. Tento (jak zjistí) Viking byl odvezen nepozemšťany spolu s celým svým kmenem na Mars, kde se zabydlel. V kmenové osadě nalezne skupina několik zvláštností, jako například diamant obřích rozměrů nebo místnost, ve které se ozývají hlasy nepozemšťanů. Jeskyni s těmito předměty a místnostmi zasype skála Ivana Maximiče a kmenového šamana. Skupinu také opustí Fred Sinton, který na povrchu Marsu zůstane. Zbývající dva členové s sebou na zem vezmou čtyři Vikingy, ale nepřistanou na letišti či v moři, ale v Himalájích kvůli Vikingům, aby nedostali nemoc z toho, že na Marsu byl řidší vzduch. Skupinu po týdnu vysvobodí kamarádi Dr. Kameníka - Leif a Dr. Bjelke spolu se svou záchranou skupinou.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist