<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Danielle Steelová

ODVÁŽNÉ ROZHODNUTÍ
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Stručný děj

Marie-Ange je šťastné děvčátko vyrůstající na zámku Marmouton. Štěstí se zdá být nekonečné do chvíle, kdy jí při autohavárii zemřou rodiče i jediný bratr. Ve svých jedenácti letech je Marie-Ange vytržena ze všeho, co milovala, a poslána na výchovu k tetě žijící v Americe - lakomé a nelítostné. Ta ji nechává tvrdě pracovat na farmě a nedopřeji jí nic z dětských radostí.

Na prahu dospělosti se Marie-Ange dozvídá o desetimilionovém majetku, jenž zdědila po otci. Díky penězům se jí splní sen vrátit se do Francie, kde nachází zchátralý zámek a v něm "pohádkového prince", hraběte Bernarda de Beauchamp. Marie-Ange se za hraběte provdá, porodí mu dvě děti a je šťastná. Její láska je však slepá. Manžel jí čím dál častěji lže a dělá dluhy, ve kterých se rozplývá obrovské jmění, jež Marie-Ange získala. Tragédii svého manželství uvěří teprve v okně hořícího zámku Marmouton, kde stojí před odvážným rozhodnutím...

Marie-Ange je jedenáctiletá holčička vyrůstající na zámku Marmouton. Šťastná je do té doby, než oba její rodiče i bratr zahynou při autonehodě, a ona je poslána na výchovu ke zlé tetě Carol do Iowy, kde musí tvrdě pracovat. Seznámí se však s Billym Parkerem a stanou se z nich nerozluční přátelé. Když dosáhne dospělosti, dozví se, že po svém otci zdědila 10 milionu dolarů.

Díky penězům se může vrátit zpět do Francie, kde nalezne již zchátralý zámek Marmouton. Potká zde hraběte Bernarda de Beauchamp, za něhož se provdá a zplodí s ním 2 děti. Bernard však dělá větší a větší dluhy, utrácí spoustu peněz, aniž by jí řekl za co.

Nakonec se ji i její děti pokusí zabít. To se mu ale nepodaří a vše dobře dopadne...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist