<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Danielle Steelová

DŮM
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Stručný děj

Sára Andersonová pracuje jako poradkyně pro finanční záležitosti v právnické firmě. Jedním z jejích nejoblíbenějších klientů je bohatý starý muž Stanley Perlman, jenž jí v poslední vůli odkáže tři čtvrtě milionu. V dopise ji nabádá, aby s penězi změnila svůj život, a Sára se podle jeho rady zařídí. Za zděděné peníze odkoupí od Stanleyho dědiců dům na Pacific Heights a pustí se do jeho rekonstrukce. Díky tomu se seznámí se sympatickým architektem Jeffem, v němž nachází oporu ve chvíli, kdy zjistí, že ji její přítel podvádí...

Sára Andersonová pracuje jako právnička. Jedním z jejích nejdůležitějších a nejoblíbenějších klientů je starý bohatý muž Stanley Perlman, který žije v nádherném starobylém domě. Po jeho smrti Sára vypořádává dědictví a překvapivě zjistí, že Stanley odkázal tři čtvrtě milionu i jí. V dopise ji nabádá, aby s penězi změnila svůj život a nepromrhala ho tak jako on. Nikdy se neoženil a neměl děti. Životní náplní mu bylo rozmnožování jeho obrovského majetku.

Sára udržuje pochybný vztah s rozvedeným právníkem Philem, setkávají se pouze o víkendech, což ji stále méně uspokojuje, navíc bydlí v nehezkém bytě a její matka ji neustále peskuje, aby s tím něco udělala. Sára se tedy rozhodne k odvážnému řešení. Za zděděné peníze odkoupí od dědiců dům a pustí se do jeho rekonstrukce. Díky tomu se seznámí s architektem Jeffem, specialistou na renovace starých domů. Když Sára konečně pochopí, že ji s Philem žádné štěstí nečeká a že ji celou dobu podváděl, Jeff je jí na blízku. Jejich přátelství se změní v lásku a oba po dlouhé době prožívají pevný vztah. Po čase Sára zjistí, že je těhotná. Děti nikdy nechtěla, ale Jeff by se jim nebránil. Pro Sáru je to nejtěžší rozhodnutí, jaké musela kdy udělat. Když se pak ale narodí malý William Parker, pro celou rodinu - a hlavně Sáru samotnou - je to nejkrásnější okamžik života.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist