<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

John Steinbeck

PLÁŇ TORTILLA
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Příběh z městečka Monterey,ze čtvrti Pláň Tortilla-vyprávění o šesti přátelích žijících společně v jednom domě. Jejich osudy se odvíjejí zdánlivě na okraji společnosti, oni jsou ale se svými životy společenských vyděděnců celkem smířeni a spokojeni.

Hlavní postava příběhu, paisano Danny, žije život bez zázemí, spí v lesích, pro své výtržnictví je často také ve vězení a neustále je opilý. Po smrti příbuzného zdědí dva domy, a tak si zvyká na život s teplou postelí a ohněm v krbu. Jeden z domů shoří a s Dannym bydlí ve větším domě postupem času pět lidí stávajících se jeho nejlepšími přáteli. Spolu rozebírají události dějící se na Pláni Tortille, na jejich základě vymýšlejí mravní ponaučení a hlavně neustále pijí víno.

Po nějakém čase začne Dannymu jeho starý život chybět - opustí svůj dům a své přátele a dá se opět na dráhu zločinu, ale onemocní, vrátí se a krátce na to umírá. Absurdním se zdá, že jeho pět přátel se nemůže zúčastnit jeho pohřbu kvůli svému postavení a z něj vyplývajícího nedostatku peněz na slušné oblečení hodné pohřbu jejich nejlepšího přítele poskytujícího jim střechu nad hlavou.Když potom shoří i Dannyho druhý dům,přátelé to berou jako osud a vydávají se každý svou cestou.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist