<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Eduard Štorch

BRONZOVÝ POKLAD
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Obsah knihy

Autor, znamenitý znalec v oblasti prehistorie, nás opět seznamuje se životem lidí v době bronzové. Nejenže zde perfektně popsal zvyky, způsob života a mentalitu tehdejších lidí, ale také se mu podařilo vytvořit dojemný příběh o "malém" hrdinovi. Skrček sice není žádný silný lovec a nebo mocný náčelník, ale obyčejný chlapec, ke kterému život nikdy nebyl příliš štědrý a který touží jen po troše uznání, úcty a pochopení. Navíc tím, že si autor za hlavního hrdinu zvolil chlapce ve věku většiny jeho čtenářů, umožnil tak mnoha dětem, aby se s hrdinou ztotožnili a jeho prostřednictvím zažili mnohá dobrodružství, od stopování pravěkých zvířat až po hledání bájného pokladu.

Hlavní postavy:

Skrček, Číhař, Sigúl, Dagúr

Stručný děj:

V osadě Medvědů při řece Vltavě žije lovec Čihavý Medvěd a jeho syn Skrček. Ten sice nepatří mezi nejsilnější nebo nejrychlejší chlapce ve vesnici, ale zato má bystrou hlavu a mnoho znalostí o přírodě a stopování. Jednoho dne však dojde k přepadení kupecké karavany a na tom samém místě je nalezena Číhařova mrtvola. Většina z osady uvěří, že Číhař přepadaní zosnoval, pouze Skrček to odmítá a je odhodlán vypátrat vrahy svého otce a očistit jeho jméno. Vydává se tedy společně se Sigúlem, vůdcem přepadené karavany, na dalekou cestu. Při putování je však Situl těžce zraněn, a tak musí Skrček sám najít pomoc a zároveň zabránit Dagúrovi, pomstychtivému synovi Situla, aby vyvraždil osadu Medvědů. Nakonec se mu všechno podaří a dokonce při tom odhalí i skutečné vrahy svého otce. V poslední chvíli je však malý hrdina zasažen útočníkovým šípem a umírá. Přesto mu však svědkové jeho hrdinství vypraví velký a honosný pohřeb, a tak Skrček alespoň po smrti získává úctu, o kterou tak dlouho usiloval.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist