Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Miloslav Švandrlík


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Miloslav Švandrlík - životopis

Miloslav Švandrlík
[10.8.1932-26.10.2009]
Miloslav Švandrlík - fotografie

Jeden z autorsky nejplodnějších současných českých spisovatelů. Narodil se v Praze roku 1932. Po vystudování základní školy prošel několik zaměstnání a nedoučil se instalatérem, ale po roce 1950 získal maturitu (v kurzu pro dělníky, umožňujícím složit maturitu bez středoškolského vzdělání). Poté studoval na DAMU, studia však po dvou letech zanechal, nevyšel mu ani přestup na FAMU.

Po ukončení studia se stal asistentem režie v poražském Vesnickém divadle. Poté nastoupil vojenskou službu (jako příslušních PTP), po jejímž ukončení byl krátce zaměstnán jako vychovatel korejských dětí. Až poté se Švandrlík stal profesionálním spisovatelem.

Spolupracoval s celou řadou divadel a časopisů (Dikobraz, Ohníček, ...). V těchto časopisech se často podílí tvorbou textů na vtipech a kreslených seriálech (komiksech) Jiřího Wintera Neprakty. Jednou z českých komiksových klasik je např. jejich seriál Sek a Zula, který vycházel v dětském časopise Ohníček.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Jane Austenová: balíček 6 elektronických knih (PDF+ePub)     za 262  157 Kč (-40%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist