Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Buď vítán v literárním doupěti


   Ocitl ses na stránkách věnovaných literatuře. Literární doupě je zároveň elektronická knihovna, čtenářský deník i přehled spisovatelů. Hlavním naším cílem je zpřístupňovat všem milovníkům kvalitní literatury díla světových i českých autorů, jejichž výběr vychází z našich osobních preferencí, ale vzhledem k rostoucímu rozsahu tohto webu si tu určitě najde své více a více čtenářů.

   Vznik Literárního doupěte byl původně motivován vytvořením stránek o beatnických spisovatelích (proto jsou také stále uvedeni ve zvláštní kategorii), ale jak se můžeš sám přesvědčit, jeho dnešní záběr je mnohem širší. Hlavním těžištěm jsou elektronicky zpracované celé knihy a básnické sbírky, v některých případech tu najdeš alespoň ukázky a recenze knih. Ovšem nejde jen o obyčejnou virtuální knihovnu, do které můžeš přijít kdykoliv, bez průkazky a placení půjčovného ;-). Kromě samotných děl (v současné době 2792) tu získáš komplexní informace o všech dotyčných autorech (životopisy, seznam tvorby s daty vydání, fotografie, citáty, odkazy na jiná místa webu) i spoustu obecných textů o literatuře, jazyce a písmu. A to nejen vážných, ale i zábavných.

   Doufáme, že se ti tu bude líbit, najdeš zde hledané informace, příjemně si počteš a nebo třeba i lehce dovzděláš. A také že se sem budeš případně občas vracet, neboť tu budou neustále přibývat noví autoři a nová díla. Určitě náš web oceníš, pokud pracuješ na referátu či seminární práci z literatury nebo českého jazyka, pokud si doplňuješ svůj čtenářský deník nebo sháníš podklady pro povinnou četbu.

   Přivítáme jakékoliv připomínky, návrhy na vylepšení, kritiku, komentáře. Psát můžeš na adresu ld@johanesville.net. Rovněž chceš-li mít na budování těchto stránek také svůj podíl a máš cokoliv zajímavého, co by se sem hodilo a čím bys mohl přispět (vlastní původní dílo, životopis některého ze zde uvedených autorů, přepsanou knihu nebo jeho část, recenzi přečtené knihy, jazykové zajímavosti, hříčky apod.), neostýchej se a pošli nám to. Pokud se nám bude tvůj příspěvek líbit, brzy se tu objeví i s uvedením zdroje.

   Pokud by se ti toto doupě zalíbilo natolik, že bys na něj chtěl umístit na svých stránkách odkaz, můžeš použít jednu z následujících ikon:

ikona LD  ikona LD  ikona LD


Statistika Literárního doupěte:

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist