Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Jules Verne


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Jules Gabriel Verne - životopis

Jules Gabriel Verne
[8.2.1828-24.3.1905]

Francouzský prozaik a dramatik. Jeho poutavé a dobrodružné romány, v nichž vyjádřil víru v technický pokrok a uplatnil výjimečnou schopnost předvídat mnohé z později uskutečněných vynálezů, z něho záhy učinily oblíbeného a nejpřekládanějšího francouzského autora. Založil tradici vědecko-fantastického románu.

Celým jménem Jules Gabriel Verne se narodil roku 1828 ve francouzském městě Nates. V roce 1847 začal studovat práva v Paříži. K jeho největším zálibám patřilo divadlo. Později roku 1850 publikoval Verne svoji první hru. Jeho otec však s jeho první hry velkou radost neměl. Verne nedokončil práva, a proto ho otec přestal podporovat (především finančně), a tak byl Verne nucen vydělávat peníze psaním svých příběhů.

Po mnoho strávených hodinách v pařížské knihovně, kde Verne usilovně studuje geologii, strojírenství a astronomii vychází jeho první novela Pět neděl v balónu (Five Weeks in a Balloon). Zanedlouho pokračuje v psaní a vydal Cesta do středu Země (Journey to the Center of the Earth), Ze Země na Měsíc (From the Earth to the Moon) a 20 000 mil pod mořem   (20,000 Leagues Under the Sea).

Protože se jeho romány brzo staly velmi populární, stal se z něho značně bohatý muž. V roce 1876 koupil velkou jachtu a plavil se kolem Evropy. Poslední jeho románem byl Vpád z moře (The Invasion of the Sea). Jules Verne umírá v městě Amines v roce 1905.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Paulo Coelho: balíček 5 elektronických knih (PDF+ePub)     za 184  110 Kč (-40%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist