<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Edgar Wallace

ZAMILOVANÝ STRÁŽNÍK
kompletní kniha, e-book

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023


Stáhnout tuto knihu v PDF a ePub
    1   >

 

Den, kdy John G. Reeder nastoupil do kanceláře státního zástupce, byl osudný pro Lambtona Greena, ředitele pobočky Skotské banky.

Ta pobočka stojí na rohu Pell Street a Firling Avenue. Spolu s ní sídlí v budově ještě dvě velké společnosti.

Každou středu odpoledne dovážejí pro tisíce zaměstnanců všech tří podniků obrovské sumy peněz a vždy je uloží do velkého podzemního trezoru z ocele a betonu. Pan Lambton Green ho má přímo pod kanceláří. Bezpečnost trezoru je zajištěna tím, že má jen jeden vchod viditelný z ulice, a samozřejmě také hlídačem Arthurem Mallingem, důchodcem.

Každých čtyřicet minut kolem banky projde policejní hlídka. Nahlédne oknem a vymění si znamení s hlídačem; bez toho nesmí dál.

V noci na 17. října se strážník Burnett zastavil jako obyčejně a nahlédl do okna banky. Všiml si že lampa nad trezorem nesvítí.

Ani hlídače strážník neviděl, a protože to nebylo obvyklé, vydal se dovnitř. Ani na zavolání se nikdo neozval.

Místností se linul podivný zápach... Hala banky byla prázdná a Burnett vstoupil do ředitelovy kanceláře, kde se svítilo. Na její podlaze ležel spoutaný Arthur Malling, noční hlídač.

Nad hlídačovou hlavou byla zavěšena plechovka s provrtaným dnem. Z otvoru kapala tekutina přímo na kus hadru, který zakrýval Mallingovu tvář. Chloroform.

Burnett strhl hlídačovi hadr z tváře a pokoušel se ho přivést k vědomí, ale marně. Ani lékař, který přišel o pár minut později s Burnettovými kolegy, nic nepořídil.

"Zřejmě byl mrtvý, když jste ho našel," řekl pak strážníkovi policejní lékař. "Ale od čeho má ty škrábance na rukou? Divné..."

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist