<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Mika Waltari

PÁD CAŘIHRADU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Dobytí kdysi největšího města světa, posledního přímého pokračovatele římské říše, zaujalo autora slavného Egypťana Sinuheta nejen jako definitivní konec jedné epochy, zhroucení tisícileté říše rozvrácené bohapustým katolicismem a sebezničujícími snahami o propojení Západu s Východem, ale především spatřuje v mocenském stylu nastupujícího dobyvatele sultána Mehmeda předobraz novodobého totalitarismu, předobraz cynického zneužívání víry k uchopení moci a popření práv člověka.

Vypravěčskou osou románu je milostný příběh Jana a Anny, potomka slavných basileů a dcery cařihradského megaduxe, dvou nešťastných milenců, kteří obětují svému městu svou lásku i své životy. Anna umírá pod noži otcových ozbrojenců, jimž chce přestrojena za muže - zabránit ve zrádném vpuštění janičárů brankou do hradem... Jan je umučen, když odmítá přátelství sultána, který v ho očích zosobňuje nástup doby bez srdce a svědomí...

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist