<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jacqueline Wilsonová

DÍTĚ DO KUFRU
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Stručný děj

Hlavní hrdinkou knihy Jacqueline Wilsonové je desetiletá Andy Petrsnová. Dříve měla nádherný život, bydlela totiž se svými rodiči v Morušovém domku a všichni byli moc šťastní. Ale její rodiče si najednou přestali rozumět a jednou Andy oznámili, že se budou rozvádět. Proběhl dlouhý soudní spor o to, kde Andy bude žít, ale nakonec soud rozhodl, že jeden týden bude u maminky a druhý týden u tatínka. Její matka si našla nového přítele Billa, jenž si z předchozího manželství dovedl tři děti Katty, Paulu a Grahama. Otec si také našel novou přítelkyni - Carrie, která měla z minulého manželství dvojčata Zena a Crystal.

Andy začala být velice nešťastná a její jedinou útěchou byl její malý, plyšový zajíček, který byl jejím nejlepší a hlavně jediným kamarádem. Andy často utíkala z domu. Našla totiž jeden dům se zahradou, kde si často hrála. Ten dům jí připomínal její bývalý Morušový dům, kde žila s rodiči. Jednou ale v té zahradě ztratila svého králíčka. Byla moc nešťastná, avšak měla štěstí, protože v tom domě žili moc hodní starší lidé. Andy se s nimi brzy skamarádila a často k nim chodila i se svým nevlastním bratrem Grahamem. Andy se od staré paní naučila šít oblečky na svého králíčka a Graham se starým pánem vyřezával různé hračky ze dřeva. Andy si nakonec na svůj nový život zvykla a začala být zase šťastná.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist