<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jacqueline Wilsonová

JACKY SNÍLEK
recenze, ukázky
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Příběh vlastního dětství autorky.

V této fascinující knize můžete zjistit podrobnosti ze života spisovatelky Jacqueline Wilsonové - jak si Jacky hrála s papírovými panenkami jako April v Holce z popelnice; jak se musela potýkat s nepředvídatelnými výbuchy hněvu svého otce jako Prue v Lekci lásky; jak si vybírala nové hračky v hračkářství Hamleys jako Keiko v Ilustrované mámě; jak si užívala Vánoce jako Amy v Divném dárku; jak selhala při přijímacích zkouškách jako Ruby ve Dvojčatech v průšvihu... Ale hlavně se dozvíte, jak Jacky ráda četla i psala povídky. Podle jejích představ to byl nejlepší způsob, jak strávit volný čas - zmizet v imaginárním světě. Od prvního románu, který napsala - Seznamte se s Larvovými - bylo jasné, že má tahle dívenka velmi živou fantazii, ale kdo mohl tušit, že se z ní jednou stane autorka bestsellerů a získá za svou práci spoustu ocenění?

Kniha popisuje samotný život autorky, která se narodila 17. prosince 1945 v Anglii Biddy a Harrymu Wilsonovým.

V kapitole Christine například líčí těžký život nejlepší kamarádky Christine. Ta má velmi vážně nemocnou maminku s rakovinou, je stále více a více slabší a pomalu v bolestech umírá. Chris se o ni velmi pečlivě stará, každou polední přestávku chodí domů a dává jí léky. Christine teď zaujala její pozici, i když jí je teprve 12 let. Musí se starat o svou mladší sestru, protože jejich tatínek pracuje v Londýně a jezdí domů až pozdě večer, musí vařit, prát prádlo i žehlit a ještě k tomu se musí starat o svou umírající maminku. Maminčin život uhasl den před přijímacími zkouškami, které dělala i Christine. V den přijímacích zkoušek přišla do školy celá opuchlá a uplakaná, ale byla odhodlaná se na gymnázium dostat na počest její mrtvé maminky.

Zkoušky úspěšně složila a na gymnázium se dostala, se smrtí její maminky se srovnávala velmi dlouho, ale snášela to opravdu dobře.

Další kapitola se jmenuje Tlustá Pat. Ta po zimních prázdninách nepřijde do školy. Ředitel jim s lítostí oznámil, že Pat přes prázdniny zemřela na rakovinu tlustého střeva...

Teprve v aule, kde jsme se všichni shromáždili, jsem si všimla, že na stupínku stojí pan ředitel Pearson a tváří se vážně.

"Mám pro vás velmi smutnou zprávu, děti. Jsem si jistý, že všichni znáte Pat ze třídy pana učitele Bransona. Musím vám s politováním oznámit, že o zimních prázdninách zemřela."

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist