<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jacqueline Wilsonová

PRŮŠVIHÁŘKY
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1   >

 

Mandy se ve škole posmívají snad od prvního dne první třídy. Proto má takovou radost, když si ji drzá, suverénní a veselá Linda vybere za svou kamarádku. Máma z toho není moc nadšená, protože Linda je podle ní pěkná průšvihářka a má na Mandy špatný vliv. Zato Mandy si je jistá, že ji Linda může dostat jedině z průšvihu, a ne do něj... anebo je to naopak?

Hlavní postavy

Mandy - Mandy je tichá, nesmělá a velice bojácná dívka; přátelství s Lindou jí dodalo sebevědomí a kuráž, aby se postavila všem problémům čelem

Linda - Linda je sebejistá, nebojácná, suverénní, kurážná a veselá dívka

Stručný obsah

Mandy se ve škole posmívají snad od prvního dne první třídy. Ve škole je zlá holka Kim, která ještě se svojí partou dvou holek Mandy neustále šikanují, nadávají jí a ponižují ji. Ale jednoho dne se k jejich sousedce nastěhuje Linda, dívka, která je z dětského domova. Jednou Mandy zahlédne, jak stojí za oknem a vydá se za ní. Po čase se z nich stanou nejlepší kamarádky. Mandy se Kim už nebojí a je víc samostatná. Ve škole se skamarádí se spolužákem Artušem, se kterým se také nechce nikdo kamarádit. Linda s Mandy spolu dělají všechny možné věci, povídají si, vymýšlí příběhy, chodí do parku a nakupovat. A právě to nakupování je pro Mandy problém. Viděla totiž, že vždycky, když jsou v obchodě, Linda tam nějakou věc ukradne. Mandy má strach, že je ale jednou někdo chytí a budou v průšvihu. A opravdu - zrovna když byla Mandy s Lindou v obchodě se značkovým oblečením, Linda si pod mikinu strčila tričko a prodavač si toho všiml. Ony ale na nic nečekaly a rozběhly se. Jenže Mandy zakopla, spadla a Linda se vrátila jí pomoct. Ale to už tam stála policie i s prodavačem. Obě dívky musely jít k výslechu a byly zavolány Mandiny rodiče a Lindina pěstounka. Mandy, protože jí bylo teprve jedenáct, mohla odejít domů, ale čtrnáctiletá Linda musela jít k soudu. Když její pěstounka zjistila, jaké jsou s ní problémy, řekla, že už Lindu nechce a Linda se vrátila zpět do dětského domova. Sice se s Mandy už nevídají, ale nejlepší kamarádky jsou navždy!

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1   >

 

 

 

[Listovat]

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist