Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Jacqueline Wilsonová


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Jacqueline Wilson - životopis

Jacqueline Wilson
[17.12.1945]
Jacqueline Wilson - fotografie

Jacqueline Wilsonová se narodila v Bathu roku 1945, ale téměř celý svůj život prožila v hrabství Surrey, v Kingstonu nad Temží. Odmalička chtěla být spisovatelkou - svůj první "román" napsala, když jí bylo devět. Jak rostla, popsala svými příběhy bezpočet sešitů. Po ukončení studií začala pracovat v jednom nakladatelství, pokračovala jako novinářka časopisu JACKIE, ale nakonec se zase vrátila ke spisovatelské činnosti.

Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilsonová spoustu knížek pro děti a mládež a získala velký počet nejvyšších britských cen za dětskou literaturu. Ve Velké Británii se až dosud prodalo přes 25 milionů jejích knih. Jacqueline je sama vášnivá čtenářka a vlastní sbírku obsahující v součastné době více než 10 tisíc knih.

V součastné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.

Když čtete její knihy, které s citlivým humorem vyprávějí o všech možných tématech týkajících se rozpadlé rodiny, vidíte, s jakou snadností oživuje a rozvíjí to, čím se sama bavila jako dítě. Píše v první osobě, a to jejím příběhům dodává přesvědčivost. Děti její knížky oceňují... a pohotově na ně reagují.

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist