<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Jaroslav Žák

BOHATÝRSKÁ TRILOGIE
(spoluautor Vlastimil Rada)
recenze
(pro čtenářský deník nebo referát)

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
    1    

 

Recenze

Bohatýrská trilogie je souhrnný název pro trojici knih Vzpoura na parníku Primátor Dittrich, Dobrodružství šesti trampů a Z tajností Žižkovského podsvětí - začíná celkem běžnou dětskou knihou. Ve druhém díle sledujeme osudy účastníků vzpoury na parníku Primátor Dittrich, jsme svědky lítých bojů mezi mastňáky a trempíři, najdeme tu třeba také narážku na kdysi proslavený Lex Kubát - jestlipak víte, že v té době musely dvojice opačného pohlaví, přespávající pod širým nebem, četníkovi na vyzvání předložit oddací list? Třetí díl je velkou parodií na žižkováctví, na žižkovskou komunitu a její vyčleňování se z celopražské kultury - ale také na leccos z tehdejšího společenského a politického života.

Oba dva romány jsou plné parodie a fantaskních až fantastických obrazů. Hospoda Na lesní mýtince se otočením vývěsního štítu proměnila v mexickou krčmu Posada del Torro Texaso, busta Jana Ámose Komenského se prostým nasazením širáku proměnila ve věrný portrét Bufallo Billa. Láva z kráteru vrchu Žižkova se valila dolů přes cestičky nedbaje protestů hlídačů, a zastavily ji až stažené železniční závory. Poustevníkovi nabídli koncentrovaný roztok sodovky v rumu - Spojené státy Žižkovské totiž vyhlásily prohibici, to jest zákaz pití nápojů dospělému organismu škodlivých, jako sodovek, oranžád, grenadín a dalších. Kuliové v žižkovské přístavní čtvrti Karlín se povzbuzovali voláním héééi-šup!

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

    1    

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist