<<< Zpět na Literární doupě - přehled všech autorů a knih

Roger Zelazny
překlad: Martin Janda

KRYPTOVÉ A MASKAN
náhodně vybraná ukázka

[Toto dílo je chráněné a proto není možné jej zveřejnit celé, jelikož by to odporovalo platnému autorskému zákonu ČR. V této knize si můžete přečíst jen jednu stranu.]

 

 

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti
   1   

 

Autorova poznámka:

Tento příběh pokračuje v líčení příběhů Merlina, syna Corwinova, tam, kde jsem jej zanechal v závěru knihy Princ Chaosu, desátého a nejnovějšího dílu mé série Amber. Jako amberský princ z otcovy strany a princ Chaosu po matce má Merlin jisté problémy, z nichž nikoli nejzanedbatelnějším je skutečnost, že je následníkem právě uprázdněného trůnu Chaosu, což je funkce, po níž nijak netouží. Až dosud se před vládnutím oné říši cítil dostatečně chráněn množstvím uchazečů o trůn, kteří stáli v řadě před ním. Naneštěstí však všichni až příliš rychle vymřeli, povýtce všemi možnými způsoby, jen ne tím přirozeným. Merlin pojal podezření, že v tom má prsty jeho matka Dora a nevlastní bratr Mandor. Nedávno je oba porazil v magickém souboji; je dost možné, že se jej chystali ovládnout poté, co ho dosadí na trůn. To ukáže čas. Než se tak stane, uchýlil se Merlin do jednoho z Mandorových domů pro hosty, kde, jak doufal se do rána dobře a nerušeně vyspí.

 Tato kniha na Novém Literárním doupěti

 

   1   

 

 

 

[Obsah]


© Literární doupě
on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu;
knihy zdarma (free e-books) v epub a pdf, recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle a další čtečky

TOPlist