NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Paulo Coelho


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Paulo Coelho
[24.8.1947-]

Tento spisovatel, patřící v současné době mezi deset nejprodávanějších spisovatelů světa, se narodil se roku 1947 v brazilském Rio de Janeiru. Když nesplňoval představy rodičů o vzorném studentovi, opakovaně ho posílali do ústavu pro choromyslné. Na konci šedesátých let ho uchvátilo hnutí hippies, vstupoval do levicových organizací, zkoušel drogy i černou magii, psal divadelní hry, sám vystupoval jako herec, napsal několik desítek textů pro známého brazilského zpěváka. Byl třikrát uvězněn.

Ke psaní ho v osmdesátých letech přivedla jeho dnešní manželka, malířka Cristina Oticica, se kterou uskutečnil půlroční cestu kolem světa poté, co přišel o lukrativní místo v nahrá vací společnosti. Po úspěchu knihy Alchymista   následovaly tituly, z nichž v češtině vyšly například Veronika se rozhodla zemřít  , U řeky Piedra jsem usedla a plakala  , Ďábel a slečna Chantal  .

Hodně cestuje, a když nepracuje na knize, píše pravidelné sloupky do novin. Přestože Prahu považuje za bezkonkurenčně nejkrásnější město světa, jinde než v rodném Rio de Janeiru, by žít nechtěl.

Další životopisy: [1] [2] [3] [4

Akce tohoto týdne:

Jaroslav Hašek: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 156  101 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Mág - Paulo Coelho - Morais Fernando
 
 
cena původní: 368 Kč
cena: 309 Kč
Mág - Paulo Coelho - Morais Fernando
Paulo Coelho - BOX - Coelho Paulo
 
 
cena původní: 599 Kč
cena: 563 Kč
Paulo Coelho - BOX - Coelho Paulo
Hippie (anglicky) - Coelho Paulo
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 311 Kč
Hippie (anglicky) - Coelho Paulo

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist