NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Robin Cook


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Robert Brian Cook
[4.5.1940]

Robert Brian Cook - fotografie
[1] [2] [3]

Robin Cook je americký lékař a spisovatel, který se proslavil zejména literárními díly z oblasti medicíny, která píše ve formě thrilleru.

Robin Cook se narodil roku 1940. V roce 1966 absolvoval Robin Cook úspěšně medicínu na Kolumbijské univerzitě. Po studiích působil na chirurgii Queenské nemocnice v Honolulu, sloužil v americkém námořnictvu a dosáhl hodnosti poručíka. V roce 1971 nastoupil na oční kliniku v Massachusetts, kde zůstal až do roku 1975.

Následně si otevřel soukromou ordinaci v Bostonu, kde v roce 1977 napsal román Kóma (Coma), který se ihned po vydání stal bestsellerem a o necelý rok později 1978 se dočkal jako Cookova první kniha i filmového zpracování. Vůbec prvním dílem, jež Robin Cook napsal, však byla kniha Stážista (The Year of the Intern), která vyšla v USA v roce 1972. Také některé z jeho dalších knih (včetně Kómatu) se dočkaly i filmové podoby.

Robin Cook píše převážně romány z lékařského prostřední (výjimku tvoří Sfinga z roku 1979). Některá z jeho děl jsou nadčasová, převážně však dost přesně popisuje prostředí současné medicíny. I když se tedy jeho díla v mnoha případech stávají sci-fi, reálně zapadají do současného světa a jsou kritikou přijímána velmi příznivě.

Cook vetšinu svých knih napsal v Bostonu, a je o něm známo, že téměř všechny knihy psal ve velmi krátké době - např. kniha Kóma mu zabrala pouhých 6 týdnu.

Akce tohoto týdne:

Karel Havlíček Borovský: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 99  64 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Šarlatáni - Cook Robin
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 335 Kč
Šarlatáni - Cook Robin
Invaze z galaxie - Cook Robin
 
 
cena původní: 249 Kč
cena: 199 Kč
Invaze z galaxie - Cook Robin
Šarlatáni - Cook Robin
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 293 Kč
Šarlatáni - Cook Robin

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist