NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Rex Stout


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Rex Todhunter Stout
[1.12.1886-27.10.1975]

Rex Todhunter Stout - fotografie
[1] [2] [3] [4]

Americký autor detektivních románů Rex Todhunter Stout se narodil roku 1886 v Noblesville (Indiana, USA). Krátce poté se jeho rodina přestěhovala do Kansasu. V letech 1906-8 sloužil v americkém námořnictvu. V následujících čtyřech letech vystřídal asi třicet nejrůznějších profesí

Zároveň v té době začal časopisecky publikovat své básně, povídky a články, psal pro sešitové romány, kde zveřejňoval romantické a dobrodružné příběhy. Peníze mu však přineslo až vyvinutí školního bankovního systému pro americké školy kolem roku 1916. Finace mu umožnili cestovat po Evropě. V roce 1927 se Stout stal profesionálním spisovatelem a o dva roky později přišel o veškeré peníze z podnikání.

Po návratu do USA se Stout soustředil na psaní detektivních románů. Proslavily ho především romány s tělnatým detektivem Nero Wolfem a jeho asistentem Archie Goodwinem. Prvním románem s těmito postavami byl Zmije hraje golf (Fer-de-Lance) a posledním Rodinná záležitost (Family Affairs).

Rex Stout je řazen ke klasikům amerického detektivního románu. Podle jeho knih bylo natočeno několik filmů a televizních seriálů, např. seriály Nero Wolfe (1981) a A Nero Wolfe Mystery (2001-2002).

Akce tohoto týdne:

Karl May: balíček 19 elektronických knih (PDF+ePub)     za 673  269 Kč (-60%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Testosterone Rex: Unmaking the Myths of Our Gendered Minds - Fine Cordelia
 
 
cena původní: 319 Kč
cena: 284 Kč
Testosterone Rex: Unmaking the Myths of Our Gendered Minds - Fine Cordelia
T.Rex - Rex T.
 
 
cena původní: 219 Kč
cena: 184 Kč
T.Rex - Rex T.
T.Rex - Rex T.
 
 
cena původní: 219 Kč
cena: 184 Kč
T.Rex - Rex T.

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2020 Johanesville

TOPlist