NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Tom Clancy


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Thomas Leo Clancy, Jr.
[12.4.1947]

Thomas Leo Clancy, Jr. - fotografie
[1] [2]

Americký spisovatel Thomas Leo Clancy se narodil roku 1947. Dříve uředník a burzovní makléř, jenž však už od vysoké školy snil o psaní. Jeho nejznámější tvorbou jsou fiktivní válečné knihy založené na popisu současných vojenských technologiích. Vystudoval Loyola High School 1965 a Loyola College 1969. Je podruhé ženatý a má 4 děti. Nyní žije v Prince Frederick ve státě Maryland.

Tom Clancy debutoval knihou Hon na ponorku (tato kniha byla americkým prezidentem označena za "zajímavé čtení", což Clancymu výrazně usnadnilo cestu k úžasné kariéře). Založil nový literární směr, nazvaný výstižně "techno-thriller".

Clancyho tvorba spadá pod skupinu politických románů, jenž jsou svým zpracováním, precizností, stylem a hlavně atmosférou právem označovány za číslo jedna mezi politickými romány, resp. thrillery. Autor sám ziskává bezpečnostní prověrky od CIA a FBI (případně z části od NSA, DEA, ...), které v jeho dílech zaručují pravdivý obraz Informační války a rozdělení hierarchie a sekcí v armádě a tajných službách. V Clancyho díle můžeme vypozorovat autorovu vysokou inteligenci, analytický talent, květnatost představivosti a psychologického rozboru situací. Clancy je velkým vlastencem, leč neoslavuje svou zem ostentativně jako jiní a je rovněž schopen vidět chyby americké exekutivy (důkazem může být jeho postoj k válce v Iráku, Afgánistánu atd.)

  
  

 

Tom Clancy V oku bouře - Maden Mike
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 339 Kč
Tom Clancy V oku bouře - Maden Mike
Tom Clancy´s True Faith And Allegiance - Greaney Mark
 
 
cena původní: 660 Kč
cena: 587 Kč
Tom Clancy´s True Faith And Allegiance - Greaney Mark
Tom Clancy´s True Faith and Allegiance - Greaney Mark
 
 
cena původní: 199 Kč
cena: 177 Kč
Tom Clancy´s True Faith and Allegiance - Greaney Mark

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist