NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Tom Clancy


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Thomas Leo Clancy, Jr.
[12.4.1947]

Thomas Leo Clancy, Jr. - fotografie
[1] [2]

Americký spisovatel Thomas Leo Clancy se narodil roku 1947. Dříve uředník a burzovní makléř, jenž však už od vysoké školy snil o psaní. Jeho nejznámější tvorbou jsou fiktivní válečné knihy založené na popisu současných vojenských technologiích. Vystudoval Loyola High School 1965 a Loyola College 1969. Je podruhé ženatý a má 4 děti. Nyní žije v Prince Frederick ve státě Maryland.

Tom Clancy debutoval knihou Hon na ponorku (tato kniha byla americkým prezidentem označena za "zajímavé čtení", což Clancymu výrazně usnadnilo cestu k úžasné kariéře). Založil nový literární směr, nazvaný výstižně "techno-thriller".

Clancyho tvorba spadá pod skupinu politických románů, jenž jsou svým zpracováním, precizností, stylem a hlavně atmosférou právem označovány za číslo jedna mezi politickými romány, resp. thrillery. Autor sám ziskává bezpečnostní prověrky od CIA a FBI (případně z části od NSA, DEA, ...), které v jeho dílech zaručují pravdivý obraz Informační války a rozdělení hierarchie a sekcí v armádě a tajných službách. V Clancyho díle můžeme vypozorovat autorovu vysokou inteligenci, analytický talent, květnatost představivosti a psychologického rozboru situací. Clancy je velkým vlastencem, leč neoslavuje svou zem ostentativně jako jiní a je rovněž schopen vidět chyby americké exekutivy (důkazem může být jeho postoj k válce v Iráku, Afgánistánu atd.)

Akce tohoto týdne:

Karel Havlíček Borovský: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 99  64 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Živý terč - Clancy Tom, Greaney Mark
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 355 Kč
Živý terč - Clancy Tom, Greaney Mark
Skrytá moc - Clancy Tom, Greaney Mark
 
 
cena původní: 399 Kč
cena: 335 Kč
Skrytá moc - Clancy Tom, Greaney Mark
Operační centrum: Z popela - Couch Dick, Galdorisi George
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 297 Kč
Operační centrum: Z popela - Couch Dick, Galdorisi George

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist