NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Simona Monyová


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

Simona Monyová
[17.3.1967-3.8.2011]

Simona Monyová - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5]

Česká spisovatelka Simona Monyová se narodila roku 1967 v Brně, kde strávila celý svůj život. Úspěšně absolvovala pár škol, které jí však do života zdaleka nedaly tolik jako Mahenova knihovna.

Někdy kolem patnáctého roku věku již u Simony rodiče diagnostikovali rozvinutou formu grafomanie, v čemž je utvrdila následnou volbou povolání. Kromě spisovatelky na volné noze byla i matkou tří synů (dva měla z prvního manželství, jednoho s druhým manželem Borisem Ingrem), pečovatelkou o drobné domácí zvířectvo (pes, kočka, křeček) a náruživou návštěvnicí pohostinských zařízení.

Monyová se zaměřovala především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Její román Tchyně a uzený… se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu. S manželem Borisem Ingrem vlastnili vydavatelství Mony, ve kterém od roku 2002 vycházely její knihy.

Měla ráda modrou barvu, Vladimíra Mišíka, krvavý steak, "tullamorku", židovskou literaturu, kopretiny, motorismus, slunečné počasí. Nesnášela lež, sladká jídla, davovou psychózu, stereotyp, MHD, vlastní nedokonalost, ranní vstávání a hypochondry.

Simona Monyová byla v noci z 3. na 4. srpna 2011 zavražděna ve svém domě v Brně-Obřanech. Zemřela v důsledku četných bodných ran. Za vraždu byl odsouzen její manžel Boris Ingr, který ji údajně léta týral.

Akce tohoto týdne:

Karel Havlíček Borovský: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 99  64 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Simona Monyová - Veselá Jiřina
 
 
cena původní: 169 Kč
cena: 142 Kč
Simona Monyová - Veselá Jiřina
Konkurz na milence - Monyová Simona
 
 
cena původní: 169 Kč
cena: 142 Kč
Konkurz na milence - Monyová Simona
Matka v krizi - Monyová Simona
 
 
cena původní: 169 Kč
cena: 142 Kč
Matka v krizi - Monyová Simona

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist