NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

John Gray


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

John Gray
[1951]

John Gray - fotografie
[1] [2] [3]

John Gray, americký autor knih o lidských vztazích a osobním růstu, se narodil v Houstonu (Texas) roku 1951. Po střední škole nastoupil na vysokou školu svobodných umění University of St. Thomas a později na Texaskou Universitu, ale ani jednu z nich neukončil titulem. Gray žil devět let jako hinduistický mnich ve Švýcarsku a studoval s Maharishi Mahesh Yogi. Studium završil magisterským titulem od Maharishi European Research University. Později získal doktorát z psychologie na Columbia Pacific University.

John Gray se oženil s autorkou Barbarou De Angelis, roku 1984 se ale rozvedli. V současné době je podruhé ženatý s Bonnie Grayovou a mají spolu 3 dcery.

John Gray je celosvětově uznáván jako odborník v oblasti růstu osobnosti a vztahů mezi muži a ženami a lidské komunikace. Po více než 20 let vedl řadu seminářů na tato témata. Grayovým hlavním cílem je pomoc párům v pochopení druhého pohlaví a respektování rozdílů mezi nimi. Jeho přístup je známý specifickým humorem, laskavým přístupem a četnými příklady z praxe.

Gray světově proslul především svým bestsellerem Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, kterého bylo prodáno 6 miliónů výtisků. Na svém kontě má Gray celkově přes dvacítku knih populární psychologie (např. Co vám matka říci nemohla a otec nevěděl, Mars a Venuše v ložnici, Děti jsou z nebe a další), přeložených do 37 jazyků, které vychází z jeho dlouholeté praxe v oboru. Ve svých knihách vysvětluje, že mezi mužskou a ženskou psychikou jsou neostranitelné vnitřní rozdíly a že harmonie mezi různými pohlavími spočívá v jejich uvědomění si a respektování, spíše než v snaze o jejich eliminaci nebo ignorování. Někteří psychologové Grayovi vyčítají přílišné zjednodušování problematiky a sklony k stereotypům.

V současné době žije John Gray v severní Kalifornii se svou ženou a dcerami.

Akce tohoto týdne:

Karel Havlíček Borovský: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 99  64 Kč (-35%)

 

→     Další balíčky kompletních knih za výrazně zvýhodněné ceny

  

 

Mars a Venuše Vztahy v dnešním globálním světě - Gray John
 
 
cena původní: 349 Kč
cena: 297 Kč
Mars a Venuše Vztahy v dnešním globálním světě - Gray John
Spolupracujme - Annisová Barbara, Gray John
 
 
cena původní: 279 Kč
cena: 223 Kč
Spolupracujme - Annisová Barbara, Gray John
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe - Gray John
 
 
cena původní: 299 Kč
cena: 239 Kč
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše a děti jsou z nebe - Gray John

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum ~ diskuse

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, knihy pro Kindle

 

© 2001-2019 Johanesville

TOPlist