NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Elektronické knihy za hubičku!

Kromě samostatných e-knih můžete získat balíčky kompletních knih do svých čteček a jiných zařízení až o 65% levněji.

Vše k dispozici ve formátech ePub  i PDF .

Ira Levin


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Ira Levin
[27.8.1929-12.11.2007]

Ira Levin - fotografie
[1] [2] [3]

Americký spisovatel, scénárista a autor divadelních her a písní Ira Levin se narodil se roku 1929 v New Yorku. Vytudoval filozofii a angličtinu na New York University. Hned poté začal psát pro televizi scénáře. Ira Levin byl celkem dvakrát ženatý i dvakrát se rozvedl. Z prvního manželství měl tři syny a ti se mu postarali o čtyři vnuky.

Svůj první román Polib mne a zemřeš vytvořil Levin již ve svých 22. V roce 1967 pak napsal svůj slavný román Rosemary má děťátko, hororový příběh o satanismu; o pouhý rok později byl podle knihy natočen film. O třicet let později napsal Levin volné pokračování tohoto románu pod názvem Rosemary a její syn.

Levin je neobyčejně nadaný a přizpůsobivý autor, vynikající autor v žánru thrilleru a v komediálním žánru (např. hra No Time For Sergeants, podle které byl později natočen populární film). Svůj styl psychologického žánru a prvky scifi i hororu využíval i v dalších svých knihách a úspěšný byl i v jiných žánrech. Asi jeho největším divadelním úspěchem je komediální thriller Osidla smrti (Deathtrap). I podle této knihy vznikl v roce 1982 film. Na plátno se dostaly i jeho další romány (Polib mne a zemřeš, Chlapci z Brazílie, Stepfordské paničky či Někdo se dívá).

Stephen KingStephen Edwin King
[21.9.1947-]
Levinovi kdysi složil poklonu, když ho popsal jako "švýcarského hodináře napínavých románů, který z nás ostatních dělá levné stánkové prodejce".

Ira Levin zemřel roku 2007 na následky infarktu v New Yorku na Manhattanu.

  
  

 

Dlouhý boj - IRA & Sinn Féin - O´Brien Brendan
 
 
cena původní: 160 Kč
cena: 134 Kč
Dlouhý boj - IRA & Sinn Féin - O´Brien Brendan
Unfreedom of the Press - Levin Mark R.
 
 
cena původní: 699 Kč
cena: 622 Kč
Unfreedom of the Press - Levin Mark R.
Čtyři klíče k životu - Byock Ira
 
 
cena původní: 149 Kč
cena: 149 Kč
Čtyři klíče k životu - Byock Ira

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2020 Johanesville

TOPlist