Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Dan Brown


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Dan Brown - životopis

Dan Brown
[22.6.1964]
Dan Brown - fotografie
[1] [2] [3]

Americký spisovatel thrillerů Dan Brown se narodil v Exeteru (New Hampshire), ve stejné ulici, ve které žil John IrvingJohn Winslow Irving
[2.3.1942]
. Stal se proslulým zejména svým bestsellerem Šifra mistra Leonarda.

Brown je synem profesionální hudebnice a středoškolského profesora matematiky (který v roce 1989 získal tzv. Prezidentskou cenu jako nejlepší středoškolský vyučující matematiky ve státě New Hampshire). Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, kde jeho otec učil, roku 1986 pak absolvoval vysokou školu Amherst College.

Nějakou dobu učil angličtinu a tvůrčí psaní na Phillips Exeter Academy. V roce 1996 se pustil do psaní svého prvního románu Digitální pevnost, který se brzy stal bestsellerem, a Dan Brown se dal na dráhu spisovatele na plný úvazek. Brown je známý svým zájmem o kryptografii a tajemné záležitosti. Jeho manželka Blythe je historička umění a malířka, často ho doprovází na jeho studijních cestách a podílí se na jeho "výzkumech".

I další Brownovy romány Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda a Pavučina lží se staly světovými bestsellery. Šifra mistra Leonarda zvedla takovou vlnu zájmu, že ji Vatikán přidal na "index". Byla již přeložena do 42 jazyků, prodalo se jí více než 10 mil. výtisků a byla také zfilmována.

Tvorba Dana Browna se neustále pohybuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Čtenář většinou neví, ve které oblasti se právě nachází a autor hranici záměrně rozmazává. Knihy Dana Browna jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Brown však často využívá a rozmělňuje motivy „vypůjčené“ z děl jiných autorů, například z díla spisovatele Umberta EcaUmberto Eco
[5.1.1932-19.2.2016]
.

Akce tohoto týdne:

Alexandr Puškin: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 118  77 Kč (-35%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist