Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -50% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

James O. Curwood


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

James Oliver Curwood - životopis

James Oliver Curwood
[12.6.1878-13.8.1927]
James Oliver Curwood - fotografie
[1] [2]

Americký spisovatel kouzelných příběhů z divoké přírody, žurnalista, cestovatel a ochránce přírody James Oliver Curwood se narodil ve městě Ovosso roku 1878.

Ačkoliv Curwood nedokončil střední školu, byl schopen v roce 1898 složit přijímací zkoušky ke studiu žurnalistiky na Michiganské univerzitě. V mládí byl Curwood vášnivým lovcem, nicméně s přibývajícím věkem stále více prosazoval myšlenky ochrany přírody, nakonec byl jmenován členem Michiganské státní komise pro ochranu přírody.

Od roku 1900 začal publikovat své první reportáže, povídky a krátké příběhy v Detroit News-Tribune. Většina Curwoodových příběhů se odehrává na kanadském severu, kde prožil většinu svého života. První povídky publikoval v časopisech.

Úspěšná tvorba vynášela dost na pokrytí nákladů na pozdější Curwoodovy cesty - především na sever a severozápad amerického kontinentu, první cesta směřovala k řece Yukon a na Aljašku, další pak mezi Eskymáky, na Floridu. V roce 1922 pak začal s budováním Hradu Curwood, napodobeniny romantického francouzského zámku nedaleko rodného u řeky Shiawassee River, kam později přestěhoval i svoji literární pracovnu.

James Oliver Curwood napsal více než tři desítky knih, podle nichž bylo natočeno zhruba 20 filmů. Mezi jeho světově nejproslulejší knihy patří Vlčák Kazan, u nás je také velmi oblíbená kniha Král šedých medvědů.

Zemřel předčasně roku 1927, na následky prudké alergické reakce a zánětu způsobeného pokousáním neznámým jedovatým živočichem.

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

  
  

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2023 Johanesville

TOPlist