Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší stejně hodnotný obsah jako tyto stránky, ale v lepší podobě a s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub  i PDF .

POZOR!!! Při této příležitosti dáváme mimořádně k dispozici pro prvních 100 zájemců slevový kupón na -40% na e-knihy na novém LD (při objednávce alespoň za 100 Kč před slevou). Kód kupónu je: nld2023

David Eddings


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

David Carroll Eddings - životopis

David Carroll Eddings
[7.7.1931-2.6.2009]
David Carroll Eddings - fotografie
[1] [2]

Americký spisovatel fantasy literatury. David Carroll Eddings se narodil roku 1931 v Spokane (stát Washington), vyrůstal blízko Seattlu, v oblasti Puget Sound.

Po dokončení studií na Snohomish High School (v roce 1949) rok pracoval a poté vystudoval literárně-dramatický obor na vyšší odborné škole. Po následném získání titulu BA na Reed College sloužil v letech 1954–1956 v americké armádě, v roce 1961 pak dokončil univerzitu v Seattlu. Pracoval jako obchodník pro společnost Boeing a nějakou dobu učil angličtinu.

David Eddings napsal několik sérií epických, převážně fantasy románů (Althalus, Čaroděj Belgarat, Kouzelnice Polgara, Snící, Tamuli, Malloreon, Elenium, Belgariad), některé z nich společně se svou ženou Leigh. Řada jeho knih se stala bestsellery.

Akce tohoto týdne:

Franz Kafka: balíček 14 elektronických knih (PDF+ePub)     za 478  215 Kč (-55%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist