Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

William Styron


[životopis] [dílo] [odkazy] [citáty

 

William Clark Styron, Jr. - životopis

William Clark Styron, Jr.
[11.6.1925-1.11.2006]
William Clark Styron, Jr. - fotografie
[1] [2] [3] [4] [5] [6]

Americký prozaik a představitel tzv. jižanské prózy, laureát Pulitzerovy ceny. Narodil se ve Virgínii. Ve druhé světové válce vstoupil do americké armády, kde se zúčastnil bojů v Tichomoří. Po válce vystudoval Dukeovu universitu. Poté krátce působil v několika nakladatelstvích jako nakladatelský redaktor. Tato činnost ho příliš neuspokjovala, proto se začal věnoval vlastní tvorbě.

Jeho romány se zabývají otázkami trestu a viny, čímž jakoby navazoval na tvorbu F. M. Dostojevského, jeho přístup k jižanskému prostředí je ovlivněn dílem W. Faulknera. Další stěžejní téma jeho děl je rasismus, který se ukazuje ve zcela nečekaných a v té době i šokujících souvislostech.

Další životopisy: [1] [2] 

Akce tohoto týdne:

Karel Čapek: balíček 52 elektronických knih (PDF+ePub)     za 2065  723 Kč (-65%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist