Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Miroslav Žamboch


[životopis] [dílo] [odkazy

 

Miroslav Žamboch - životopis

Miroslav Žamboch
[13.1.1972]
Miroslav Žamboch - fotografie
[1] [2] [3]

Populární český autor fantasy a science fiction Miroslav Žamboch se narodil roku 1972 v Hranicích na Moravě. V roce 1990 absolvoval gymnázium v Bílovci. Poté byl přijat na Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, kterou úspěšně dostudoval a nyní pracuje v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.

Již první Žambochova publikovaná povídka, Zpověď válečníka (1995), sklidila u čtenářů velký ohlas. Koniáše, hrdinu, který jej proslavil a získal mu velké množství příznivců, představil ve sbírce povídek Poslední bere vše (2000). Jeho povídky vycházely pravidelně v časopisech (Ikarie) a vyšly také v několika antologiích, např. Punk Fiction (Mladá fronta 2004) nebo Čas psanců (Triton, Praha 2004).

Mezi Žambochovy zájmy patří judo, kulturistika, extrémní sporty, vojenská technika a zbraně. K science-fiction prý Žambocha přivedla technika a její perspektivy. V roce 1990 vstoupil do fandomu, začal si vymýšlet vlastní světy a v roce 1992 se zúčastnil Parconu. K jeho oblíbeným autorům patří F. HerbertFranklin Patrick Herbert, Jr.
[8.10.1920-11.2.1986]
se svou Dunou, J. R. R. TolkienJohn Ronald Reuel Tolkien
[3.1.1892-2.9.1973]
, a J. Jiran.

Akce tohoto týdne:

Alexandr Puškin: balíček 4 elektronických knih (PDF+ePub)     za 118  77 Kč (-35%)

 

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist