Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Edgar Wallace: balíček 16 elektronických knih (PDF+ePub)     za 589  236 Kč (-60%)

Náhodná ukázka:

Čtvrtek, 10. prosince

Carlottin novej účes měl obrovskej úspěch. Bruno, opět puštěnej z podmínečnýho domácího vězení, zdvojnásobil množství svých lichotek, slečna Pomdrecková na můj přes chodbu pochvalně pokývala hlavou, než zmizela na svý pravidelný poradní obchůzce chlapeckejma šatnama, a v hodině fyziky se má nejdražší Sheeni rozplývala nadšením.

„Carlotto, tvůj nový účes se mi líbí,“ zvolala. „Vijayi, že to té Carlottě dnes ale sluší!“

Domlácenej cizák seděl v druhořadý brázdě přes uličku a snažil se mě zároveň sklít a zároveň se zdvořilou neuralitou reagovat na Sheeninu otázku. Samozřejmě se mu to povedlo jen za cenu, že vypadal jako úplnej idiot. Carlotta ho ignorovala.

„Už nikdy si nenechám udělat vlasy v kadeřnictví na Hlavní,“ povzdychla si Carlotta. „je tam jistá kadeřnice Lacey a ta má prapodivné představy o současném stylu.“ Uznávám, že to ode mne nebylo moc hezký, ale Carlotta měla pocit, že by měla poskytnout jistý vysvětlení za to včerejší nepovedený háro.

„Je to náhodou přítelkyně mého bratra Paula,“ svěřila se Sheeni. „Vzpomínáš si, jak jsem mluvila o své bývalé spolubydlící Taggarty? Potom, co tak jela po Trentovi, jsem ji navrhla, aby se nechala u Lacey ostříhat. Odjížděla do Santa Cruz s pláčem, chuděrka. Snad jí to teď už obrůstá.“

„I mě jednou Lacey ostříhala,“ vložil se do toho Vijay. „Byl to nápad toho chuligána Nicka Twispa. Moc se mu líbila, víš?“

Carlotta přezíravě pohlédla na toho zrádcovskýho slizoňa. „A tobě se Lacey vůbec nelíbila?“ zeptala se ho mrazivě.

„Ani trošičku,“ odpověděl pohrdavě Vijay.

Ten lhář! Měl co dělat, aby tenkrát neslintal!

„A co Taggarty, Vijayi?“ zeptala se Carlotta přisládle. „Měls někdy to potěšení se s ní setkat?“

Vijay se celej nesvůj zavrtěl na svý zmodrákovaný zadnici. „Jen jednou a to velmi krátce,“ zavrčel. „Neměl jsem jí příliš v lásce.“

„Vskutku?“ zvedla oči Sheeni. „Vidíš, a já bych byla řekla, žes měl, Vijay. Tenkrát to tak aspoň vypadalo.“

Vijay se chystal něco odpovědět, ale měl štěstí, že pan Tratinni si právě ťukáním vynucoval ve třídě klid.

V šití se Carlottě konečně po čtyřech neúspěšných pokusech podařilo transplantovat do zvonový sukně zip. Aby to nějak oslavily, paní Delgeltryová si sundala blůzu a rozkošná Ambrozia Kinkerová si vyslíkla šaty, pod nimiž se skrývaly tak úžasně průsvitný a maličký gaťky, že to přinutilo Carlottu zůstat sedět u šicího stroje v mírným předklonu. Nezdálo se však, že by měly nějakej viditelnej vliv na Garyho, kterej chodil kolem a nevypadal jakkoli biologicky postiženej.

I dnes obědvaly Carlotta a Sheeni odděleně, protože nejnovější studentka byla v soukromým rohu jídelny hlavní hrdinkou nejnovějšího interview slavné školní novinářky Tiny Manionový.

„Na celým mým životě není vlastně naprosto nic zajímavého,“ sdělila jí Carlotta. „Nechápu, proč bys chtěla dělat se mnou interview.“

Tina se provokativně zakousla do bramborovýho lupínku a roztržitě zírala na mou hruď. Carlotta zaměřila svůj pohled na stejný místa svý společnice a snažila se ignorovat vypouklinu, kterou Tininy smyslný rty vybuzovaly na jiný části jejího těla.

(...)

 

(C. Douglas Payne, Mládí v hajzlu 3: Mladík v exilu)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist