Knihy ke čtení online i stažení v PDF a ePub
NEJVĚTŠÍ ON-LINE KNIHOVNA V ČR

Nové Literární doupě!

Literární doupě bylo modernizováno a přechází pod novou doménu literdo.com!.

Nový web LD vám přínáší ještě více knih s možností výhodného stahování většího množství e-knih podle vlastního výběru (tedy nejen jednotlivých knih nebo balíčků podle autorů) ve formátech ePub , PDF  a MOBI.

 Přejít na nový web Literární doupě

Akce tohoto týdne:

Jules Verne: balíček 12 elektronických knih (PDF+ePub)     za 528  238 Kč (-55%)

Náhodná ukázka:

Jak přežít diety

V newyorském výzkumném ústavu dělali pokusy s krysami. Nejdřív je krmili tak, že krysy byly za měsíc dvakrát takové. Pak jim výzkumníci omezili žrádlo. Krysy zhruba za měsíc zhubly na svou původní váhu. Vědci pokus opakovali. Krysy byly vypasené už za čtrnáct dnů, a když je pak výzkumníci nechali hladovět, tak krysy na své původní váze byly až za čtyři měsíce. Když výzkumníci pokus opakovali potřetí, krysy byly už za osm dní jako obrovské koule! Pak měsíc nedostávaly vůbec nic k jídlu a přitom neshodily ani deko!

Nejčastější typ úmrtí je sebevražda vidličkou a nožem.

 

ODDĚLENÁ DIETA

 

Přesně o tento typ sebevraždy se několikrát za život pokusila herečka, alkoholička, narkomanka a milovnice čokoládového krému Elizabeth Taylorová. Byla zřejmě první, která se pokusila držet takzvanou oddělenou dietu.

To znamená, že pečlivě konzumovala vždycky zvlášť jídlo rostlinného, anebo živočišného původu. Původně vážila padesát čtyři kila, pak ztloustla na osmdesát pět kilo, a když "svou" dietu dvakrát opakovala, tak to dotáhla až na dvaadevadesát kilo. Přitom jedla buď škvarky bez chleba, anebo hory suchých špaget. Tehdy o ní její hollywoodský kolega Nicholson řekl: "Elizabeth je tak tlustá proto, že si dává majonézu i na aspirin!"

Majonézu vynalezl Napoleon. Přitom nebyl moc velký gurmán, jen chtěl, aby dostal jídlo okamžitě. Kuře, kotlety a kávu mu museli předhodit v momentě, kdy si o ně řekl.

Já nejsem odborník na diety. Jsem ale myslím dost poučená, abych znala pocit člověka, který se trápí, že je ho "tak nějak navíc". A když ho je "tak nějak navíc", tak se bojí, že se nebude nikomu líbit, tak je odporný sám sobě, tak žere ze zoufalství ještě víc a pak dojde k rozhodnutí, že se v takové podobě nemůže ukázat světu a že pro něj bude nejlepší... zemřít!

 

SPRCHOVACÍ DIETA

 

Kvůli své postavě se trápila manželka Karla Čapka Olga Scheinflugová. Střídavě tloustla a zase hubla a (přesně jako ty krysy) zase víc ztloustla, a pak rychleji ztloustla a pak vymyslela speciální "Scheinflugovou metodu". Vždycky když na něco dostala "hlad", tak se šla sprchovat. S touhle dietou přestala, až když strávila ve sprše delší dobu než venku.

 

ŠONKOVA DIETA

 

Já jsem zkusila kdysi dávno i takzvanou Šonkovu metodu. Čtrnáct dní jsem vůbec nic nejedla, jen pila čaj, kávu a vodu. Pak jsem omdlívala, ale když jsem stoupla na váhu, tak se doktor Šonka dlouho díval na závaží a pak pomalu řekl: "Nežereš a nehubneš!" "A co to znamená?" zeptala jsem se plaše. A doktor řekl: "To znamená, že budeš tlustá pořád!"

 

LÁZEŇSKÁ DIETA

 

Hugo Hass s nadváhou taky zápasil. Jezdil dokonce na odtučňovací kúry do Dolní Lipové. Chodil tam taky na výlety. Doktoři pak přišli na to, že je podvádí, protože "na výletech" Hugo Hass mocně konzumoval po hospodách. Lékaři proto v restauracích rozestavěli hlídky. Hugo Hass je ale stejně obelstil, do skříně pod věšák si totiž ("na strašlivý hlad") přitloukl deset šišek trvanlivého salámu!

(...)

 

(Halina Pawlowská, Banánové rybičky)

úvod ~ novinky ~ autoři ~ díla ~ galerie ~ historie ~ perličky ~ slovník ~ odkazy ~ fórum

mapa webuediční plánkniha návštěve-mail

 

Literární doupě - on-line knihovna, zdroj pro čtenářský deník, referáty, seminárky z češtiny, přípravu na maturitu a povinnou četbu; knihy zdarma (free e-books), recenze, ukázky, citáty, životopisy, e-knihy ke stažení do čtečky (Kindle a další)

 

© 1999-2024 Johanesville

TOPlist